pondělí 16. května 2011

#ATWOMIC

Dneska mě facebook upozornil na nový záznam Scotta McClouda, který nás chtěl spravit o projektu, který se dnes rozjel.

Jde o projekt, kde se prostřednictvím twitteru spojí několik desítek kreslířů a společně vytvoří komiks.
Říkám 'společně' a 'spojí', ale správně bych asi měl říci 'rozejde' a 'každý zvlášť', protože přesně o tom projekt #MULTIVERSE je. Totiž každý autor by si měl vykládat příběh, který by Stewart Kenneth Moore(nebo i někdo jiný) uveřejnil každý den na svém twitter feedu @Atwomic (či jinde, pokud by psal někdo jiný) v rozsahu 140 znaků či méně, po svém, ideálně se po zveřejnění další části (jeden panel za den) nedívat na cizí přístupy k textu a rovnou nakreslit vlastní výjev.
Mě nápad tedy rovněž zaujal a rozhodl jsem se zúčastnit se a přidat svoji kresbu.
Vyzváni jsou všichni nezávisle na tom, jak špatně či dobře umí kreslit.

z prvního panelu je patrné hned celá řada věcí a i v těch se mohou autoři rozejít, je to rozhodně zajímavý experiment, cesta za poznáním sebe sama, když má člověk možnost porovnat vlastní tok myšlenek s ostatními kreslíři.

S K Moore k prvnímu panelu napsal na twitteru následující:
PANL 1: Naked person walks, has noticed something vague in the sky, not clear, could be a star but it's broad daylight.
Sám pak podotkne, že postava může být jak mužského tak i ženského pohlaví, aby jemně naznačil umělcům, že dál můžou začít přemýšlet sami
Není napsáno jakým směrem jde, kam zhruba, kde je.
To je tedy hned několik prvků, které si člověk může uzpůsobit podle sebe. A taky že autoři, jejichž příspěvky si můžete vesměs prohlédnout na #ATWOMIC se postavili k zadání po svém a už teď se dá sledovat rozdíl mezi jednotlivými vesmíry (universy).

doufám, že S K Moore bude schopen každý den zadat další panel, popřípaě se objeví další scénáristé, protože co by to bylo za multiverse s různými postavami a pozadím, ale stejným dějem :)
Já jsem odhodlán každý den kreslit další okénko a vy byste měli být taky!

also lol :D

1 komentář:

Viktor Svoboda řekl(a)...

Úžasné, musím to taky prozkoumat..